Staff | |
Director | Alan Chipman |
Producers | James Chipman |
Terri Miles | |
Vocal Director | Mike Rubino |
Music Director | Christine Charlesbois |
Choreography | Jessica Brewka |
Set Designers | Colleen Chipman |
Larry Tom | |
. | |
Cast | |
Harold Hill | Rob Christopher |
Marian Paroo | Colleen Chipman |
Mrs. Paroo | Kathy Tom |
Winthrop Paroo | Jaime Walling |
Mayor Shinn | Scott Borgia |
Eulalie Mackecknie Shinn | Mary Beth Anderson |
Zaneeta Shinn | Megan Griffin |
Gracie Shinn | Laura Doughty |
Marcellus Washburn | Michael Lund |
Tommy Djilas | Tyler Damron |
Amaryllis | Lauren Yehle |
Charlie Cowell | Scott Valkenaar |
Barbershop Quartet | |
Jacey Squires | Michael Perry |
Ewart Dunlop | Peter Mandel |
Oliver Hix | Daniel Corpus |
Olin Britt | Larry Tom |
Alma Hix | Angela Doss |
Maud Dunlop | Andrea Borgia |
Ethel Toffelmier | Ann E. Grover |
Mrs. Squires | Christel Yehle |
Constable Locke | Kel Whisner |
Train Conductor | Ray Trimble |
Traveling Salesman | Robert Barham |
Brian Chipman | |
Randy Eves | |
Stan Haugland | |
Peter Mandel | |
Michael Perry | |
Larry Tom | |
Kel Whisner | |
Dancers & Chorus | Jennifer Bennett |
Julia Brewka | |
Lauren Colwill | |
Hannah Curd | |
Megan Hamik | |
McKenna Miles | |
Natalie Portera | |
Heidi Schrupp | |
Wa Tan Ye Girls | Kaitie Franklin |
Megan Kinkel | |
Nicole LaJeunesse | |
Elise Malech | |
Emily Malech | |
Lexie Mallette | |
Jessica Roberts | |
Del Sarte | Sangeeta Bhatia |
Sarah Mallette | |
Ashley Riley | |
Barbara Smith | |
Men’s Chorus | Robert Barham |
Jonathan Borgia | |
Brian Chipman | |
A.J. Escobar | |
Randy Eves | |
Peter Guenther | |
John Kellett | |
Michael Perry | |
Andrew Rodriguez | |
Ray Trimble | |
Kel Whisner | |
Girl’s Chorus | Emily Barham |
Priyanka Bhatia | |
Andrea Borgia | |
Emily Doughty | |
Maddy Franklin | |
Shelby O’Hara | |
Natalie Portera | |
Delaney Yehle | |
Boy’s Band | Priyanka Bhatia |
Jonathan Borgia | |
Sky Chamberlain | |
Connor Clark | |
A.J. Escobar | |
Jason Eves | |
Randy Eves | |
Maddy Franklin | |
John Kellett | |
Shelby O’Hara | |
Brennan Perry | |
Brennen Piper | |
Gabriel Piper | |
Noell Portera | |
Natalie Portera | |
Arthur Rodriguez | |
Patrick Yehle |